یخچال پرده هوا

 

یخچال پرده هوا یکی از یخچال های مدرن و نوین با تکنولوژی منحصر به فرد که قابلیت نشان دادن انواع مواد غذایی نظیر نوشیدنی ها، سوسیس، کالباس، فرآورده های پروتئینی، مرغ و گوشت را دارد و اینکه باعث می شود مدت زمان زیادی را برای انتخاب محصول مورد نظر در اختیار داشته باشید.

ساخت یخچال پرده هوا

یخچال پرده هوا که معمولا به یخچال روباز هم شهرت دارد یکی از یخچال های مطلوب برای بکارگیری در فروشگاه های زنجیره ای و سوپر مارکت ها می باشد‌ بکارگیری این دستگاه یکی از استراتژی های بهینه برای راحتی حال مشتری ها در انتخاب و خرید مطلوب و همچنین برای فروشنده های فروشگاه ها برای راحتی در دکوراسیون مواد غذایی می باشد.

از امتیازات عمده تولید یخچال پرده هوا می توان به سایز های متنوع آن اشاره نمود.

براساس تحقیقات و پژوهش های به دست آمده بیشتر مشتری های فروشگاه های زنجیره ای و سوپر مارکت ها در کشور ایران متمایل به خرید در مغازه هایی هستند که در آن ابزار آلات مدرن و نوین به کار برده شده باشد و هم اینکه فرصت خریدی آسان و خوشایند را در دسترس آنها قرار دهند.

یخچال شیشه ای با طراحی منحصر به فرد و نوین عدم درب این فرصت را برای مشتری ها ایجاد می نماید که هر مواد غذایی را به صورت آشکار دیده، لمس نموده و به راحتی آن را به سبد خرید خود اضافه نماید.

فروش یخچال های مدرن

سرانجام با همین متناوب ساده به وسیله یخچال های نوین میزان فروش در هر سوپرمارکتی روزانه به مقدار قابل ملاحظه ای بالا می رود به همین دلیل که هیچ محصولی در این نوع یخچال ها مخفی نمی مانند.

برای خرید این دستگاه کاربردی می توان از اکیپ متخصص در موسسات معتبر مشاوره گرفت. این موسسات معتبر آماده هر نوع خدمت رسانی در خط سیر ابزار آلات فروشگاه ها و هر گونه محیط خرده فروشی از ریزترین نمونه ها تا عمده ترین آنها می باشد و با کالا های استاندارد و مدرن قدمی بزرگ و اساسی در مهار هزینه ها و عرضه محصولات با سطح کیفی بالا بر می دارد.

خشنودی مشتری ها از کالا های این موسسات سبب شده تا آنها عزم خود را جزم نموده تا هر روز سرویس های خویش نظیر قیمت یخچال را به مشتری های خود به صورت بسیط و به روز اعلام نمایند چون معتقد هستند که مشتری ها لایق بهترین ها می باشند.

انواع یخچال پرده هوا

در این بخش می خواهیم در خصوص انواع یخچال روباز یا شیشه ای نکات ویژه ای را ذکر نماییم.

•یخچال شیشه ای ایستاده – موتور محوری

این نوع یخچال ها به دلیل محیط زیاد برای حفاظت و متناسب بودن آن ها مورد عنایت مشتری ها واقع شده است. قیمت یخچال پرده هوا ایستاده بستگی به نوع تبخیر کننده، کمپرسور و کندانسور استفاده شده در آن دارد. برای برگزیدن این گونه محصول بایستی به نکات زیر توجه نمود:

قطعات استفاده شده در موتور خانه و پیکره آن بایستی از سطح کیفی بالایی برخوردار باشند.

محیط موتورخانه بایستی وضعیت مناسبی داشته باشد.

گونه قطعات و ابزار آلات استفاده شده مطلوب با وضعیت پیرامون، نوع استعمال سامانه و سایز تبخیر کننده باشد.

•ایستاده درب دار- موتور محوری

از دیگر انواع یخچال فروشگاهی می توان ایستاده درب دار با موتور محوری را نام برد:

•ایستاده – موتور سرخود

در این گونه از یخچال ها موتور درون یا عقب یخچال راه اندازی شده است. به این دلیل این نوع یخچال ها در سایز های کوچکی تولید می شوند و حجم اندکی دارند.

در این نوع محصول معمولا مصرف انرژی کم است و ترابری راحتی دارند. عمده ترین نقص این دستگاه ها محدود بودن محیط داخلی یخچال به دلیل کمپرسور و کندانسور آن ها می باشد. برای اطلاع از قیمت یخچال در انواع مختلف می توان از سایت های موثق فروش این محصولات مشاوره و کمک گرفت.

•یخچال جزیره شیشه تخت و شیشه خم

این گونه از یخچال ها در دو شرایط موتور سرخود و موتور محوری ساخته می شوند و برای اقسام فروشگاه ها و هایپرها و سوپرمارکت ها برای محافظت از اقسام محصولات پروتئینی و غذایی به کار برده می شود و جز آن دسته از یخچال هایی می باشد که بسیار پرکاربرد و مورد توجه فروشنده های فروشگاه ها می باشد.

•یخچال پروموشن

از دیگر انواع یخچال سوپر مارکت می توان به پروموشن اشاره نمود. که دستگاهی نوین با طراحی ویژه برای نشان دادن و نگهداری انواع مواد غذایی و نوشیدنی ها در فروشگاه ها که مورد تخفیف واقع شده اند می باشند.

به علت منحصر به فرد بودن طراحی آن معمولا برای محصولاتی مناسب است که جز پرفروش ترین ها می باشد که همیشه احتیاج به شارژ مجدد آن محصول می باشد.

انتخاب یک یخچال پرده هوا

برای انتخاب یک یخچال مطلوب بایستی به نکات زیر توجه نمود.

•نخست باید به وارسی نوع روشنایی دستگاه و ماندگاری آن ها که معمولا از گونه SMD می باشد.
• وارسی ضلع های یخچال که بایستی با دقت به محیط قابل استفاده در فروشگاه و استعمال انرژی مدنظر قرار گیرد.
•مطابق با نوع درخواست، یخچال مدنظر بایستی دارای روکش شب برقی ریموت دار یا اینکه دستی فنری باشد.
•پژوهش در خصوص نام تجاری قطعات مورد استفاده در یخچال
•وارسی طبقات دستگاه که بایستی با ملاحظه به مواد نگهداری شده تعیین شود.

•در زمان تهیه این نوع یخچال ها می توانید به این مسئله که پایه های آن ثابت یا متحرک است توجه نمایید و با دقت به احتیاجات خود بهترین نوع آن را برگزینید.

از نکات مهم دیگری که بایستی به آن توجه شود این است که چرخ های این سیستم بایستی استقامت زیادی برای حمل ونقل داشته باشد. به گونه روکش پیکره یخچال که از جنس استیل، الکترواستاتیک و غیره می باشد حتما دقت نمایید و نیز وارسی نمایید که عایق استفاده شده در آن از چه نوعی است که معمولا از عایق پلی یورتان است.

این نوع یخچال ها بایستی از چرخش هوای مطلوبی میان طبقات و کلیه نواحی آن برخوردار باشد.

•در یخچال پرده هوا معمولا، ترمومتر و صفحه نمایش دیجیتالی با توانایی برنامه ریزی به کار برده می شود. سیستم برگزیده مطلوب است هماهنگ با محیط زیست باشد و از کمپرسورهایی که با خنک کننده های غیر آلوده فعالیت می کنند استفاده کرد. این نوع یخچال ها مانند هر دستگاه سرمایشی دیگری احتیاج به تعمیر و سرویس دارند.

در این صورت بهتر است برای تعمیر آن به متخصصان متبحر و کارآزموده در این حیطه مشورت نمود و این سیستم را به آنها سپرد.

قیمت یخچال پرده هوا

قصد داریم در خصوص عمده ترین قیمت یخچال مطالب کاربردی بسیاری را در اختیار شما قرار دهیم.

پیشواز از فروشگاه های زنجیره ای و نحوه چیدمان هایپر مارکت ها و سوپر مارکت ها در بین مردم سبب شده است گستره ابزار آلات فروشگاهی خیلی متفاوت و دارای تنوع شود.

تا پیش از ایجاد نوع چیدمان سوپرمارکت ها و همچنین فروشگاه های خواروبار فروشی معمولا تحویل کالا توسط فروشنده امکان پذیر بود و دستیابی مشتری به محصولات بسیار محدود بود. این موضوع مخصوصا برای محصولات فاسد شدنی که درون یخچال نگهداری می شدند بیشتر رواج دارد.

به مرور زمان یخچال های متنوع و بزرگی مخصوص فروشگاه ها و سوپر مارکت ها سامان دهی و به بازار ارائه شدند که قابلیت رویت مواد خوراکی درون آن به واسطه درب های شیشه ای را مهیا ساخته بود.

ولی به دلیل وجود این درب ها در این یخچال ها سبب می شد که هر شخصی برای برداشتن هر محصولی درب آن را باز نموده که این عمل سبب اتلاف انرژی بیشتری در یخچال می شد. و اینکه باز و بسته کردن در یخچال سبب می شود که شخص مدت زمان کمی برای انتخاب داشته باشد.

تولید یخچال فروشگاهی

با تولید یخچال بدون درب و اضافه شدن آن به لوازم فروشگاهی بخش مهمی از این موانع برداشته شد. از مزایای مهم این یخچال ها می توان به قیمت این مورد اشاره نمود که با بکارگیری از این یخچال ها مشتری ها به آسانی به محصول دلخواه خود بدون احتیاج به باز و بسته نمودن درب دستیابی داشته باشند و بدین علت مشتری های زمان بیشتری در اختیار دارند و می توانند محصول مورد نظر خود را تهیه و خریداری نمایند.

از طرفی دیگر دکوراسیون محصولات درون یخچال به وسیله فروشنده ها هم به علت عدم درب بسیار آسانتر شده است.

از مزایای یخچال پرده هوا طراحی به خصوص آن است. طراحی این نوع یخچال های بدون درب به نوعی است که بستری از هوا را به وسیله روزنه های زیر طبقه ها در برابر محیط بیرونی ایجاد کرده و درجه حرارت محفظه این وسیله بعد از طی کمتر از 1 دقیقه به حد استاندارد رسانده و از محصولات و مواد غذایی داخل خود به صورت مطلوبی حفاظت می نماید‌.

این یخچال مدرن به علت اینکه تماما به شکل پیوسته و چند کابین جانب هم استفاده می شوند از موتور مرکزی برای تولید سرمایش در این سیستم به کار برده می شود.

عوامل مهم پایداری کمتر یخچال

همانطور که یخچال پرده هوا از هوای سرد برای عایق بندی در مقابل درجه حرارت بالا به کار برده می شود معمولا عملکردی مطلوب تر نسبت به یخچال های شیشه ای درب دار دارند.

برای اعمال درست این نوع یخچال ها به صورت پیوسته ناچارند هوای سرد را به وسیله واحد فشار داده و از ثابت نگه داشتن درجه حرارت مطمئن شوند. با این عمل آنها همواره در گنجایش های بالا عمل می کنند، حتی در زمان های که در بالاترین درجه واقع است یا اگر مقیاس کاملا مجهز باشد.

در خصوص محل راه اندازی مقیاس پرده هوای آنها، اپراتور بایستی به شکل صحیحی تعیین شود. راه اندازی یخچال پرده هوا در پیرامون درب های ورودی، در نواحی که دارای نمناکی بسیار است، در مقابل نور مستقیم آفتاب یا در پیرامون دریچه تهویه هوا و… کلیه موارد ذکر شده وضعیتی است که بر قابلیت کابینت در نگهداری درجه حرارت معمولا واکنش منفی دارد.

مقیاس پرده هوا که به صورت صحیح راه اندازی و محافظت می شوند به همراه به کارگیری از هیدروکربن یا خنک کننده های طبیعی، می توانند مقدار انرژی مصرفی در زمان اعمال را کم نماید. بنابراین به صورت متوسط مصرف انرژی در قیاس با مدل های یخچال و فریزر با درب های راه اندازی شده بیشتر است به علت وجود سامانه سرمایشی متمایز سبب مصرف بیشتر انرژی هم می شود.

ویژگی های یخچال پرده هوا

یکی از عمده ترین اسباب به کار رفته در فروشگاه ها و سوپرمارکت ها وجود یخچال روباز می باشد. این یخچال ها دارای سامانه و فناوری مدرن هماهنگ با دانش روز و در حین حال دارای زیبایی و گیرایی متمایزی هستند که اثربخشی بسیاری در دکوراسیون اصلی فروشگاه ها دارد.

در این گونه محصولات با دقت به گوناگونی زیاد آن انتخاب برای کاربران این دستگاه ها کاری بس دشوار است. این یخچال ها معمولا دارای ویژگی هایی خاصی می باشند که در زیر به آنها خواهیم پرداخت.

•این یخچال دارای یونیت مرکزی و اصلی می باشد.
•از عمده ترین ویژگی های یخچال پرده هوا می توان به روکش حفاظت کننده در شب جهت پیشگیری از اتلاف سرما اشاره نمود.
•ذخیره کردن انرژی در فضای درونی به واسطه تنظیم انتقال هوا
•به چرخش درآوردن هوا و پیشگیری از قفل انرژی
•از دیگر ویژگی های یخچال فروشگاهی می توان به وجود ترموستات دیجیتالی با توانایی برنامه ریزی برای سامانه اصلی و انفرادی اشاره نمود.
•از دیگر خصوصیات این سیستم استعمال انرژی پایین و راندمان بالا می باشد.
•چرخ هایی برای آسانی در حمل و نقل در آن تعبیه شده است.
•برای پیشگیری از گرم شدن محور و ثابت ماندن کامل کارایی یخچال در این سیستم ها سوئیچینگ کمپرسور تعبیه شده است.
•پیکره یونیت معمولا در مقابل هر نوع وضعیت جوی نامناسب مقاوم خواهد بود.

بررسی کارکرد یخچال پرده هوا

در این یخچال، چرخش هوا به صورت الزامی است. در این نوع یخچال ها هوای سامانه به واسطه فن هایی که در آن تعبیه شده است جذب می شود و از تبخیر کننده سردخانه این وسیله گذشته و هوای سرد از ورودی فن به خارج ارسال می شود. مجدد همین هوا به واسطه فن گردآوری شده از تبخیر کننده عبور نموده و همین خط سیر مرور می شود.

تولید یخچال پرده هوا توانست در فروشگاه ها جایگاه به خصوصی را به خود اختصاص دهد. معمولا این دستگاه برای محافظت از مواد غذایی نظیر مرغ، گوشت، اقسام نوشیدنی، لبنیات، سوسیس، کالباس و… به کار برده می شود.

این نوع یخچال های بدون درب یکی از مشهور ترین و مطلوب ترین یخچال ها در هر فروشگاه، سوپر مارکت و هایپر مارکت ها می باشد. به این دلیل که در این سیستم ها احتیاجی به درب ندارند و نیازی نیست مشتری ها هر دفعه درب آن را باز و بسته نمایند. ساز و کار عمل یخچال به این صورت است که به وسیله منفذ های زیر طبقه ها در محیط خارجی، بستری از هوا تولید می کنند و دمای درون این سیستم را تا حد معین حفظ می نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

*

code

فهرست