انواع چرخ گوشت صنعتی

 

چرخ گوشت ابزار اساسی در آشپزخانه های خانگی ، رستوران ها و اماکن تجاری می باشد که گوشت را به صورت کاملاً ریز خرد می کند. از قرن نوزدهم میلادی چرخ‌گوشت ها جای چاقو های بزرگ را در آشپزخانه ها گرفتند.
این محصول در شکل گیری خود در سال های متمادی به اشکال مختلفی تبدیل شده است و هم اکنون به سه نوع دستی ، صنعتی و ترکیبی تقسیم بندی شده است.

نسخه دستی آن که شبیه گوشت کوب های اولیه است و فاقد موتور می باشد؛ همچنین از آن در مناطق فاقد برق استفاده می نمایند. چرخ‌گوشت دستی از فولاد یا آلومینیوم ساخته شده است.
هنگامی که مقدار زیادی گوشت چرخ می شود ، از چرخ گوشت صنعتی استفاده می شود و می توان انواع مختلف گوشت را خرد یا در این چرخ‌گوشت ترکیب کرد.
کاربرد چرخ‌گوشت ترکیبی نیز بیشتر در خانه ها می باشد؛ این چرخ‌گوشت ها می توانند به عنوان مخلوط کن و آبمیوه گیری نیز مورد استفاده قرار داده شوند.

چرخ گوشت دستی

دلیل استفاده از چرخ‌گوشت در منزل

بعضی اوقات ممکن است مردم به گوشت چرخ شده در بازار اعتماد نکنند؛ یا بخواهند درصد چربی گوشت را خوشان کنترل کنند ، به همین دلیل نیاز به چرخ‌گوشت خانگی اجتناب ناپذیر است.
علاوه بر این ، می توانید مواد دیگری را نیز با استفاده از این دستگاه ها آسیاب کنید.
بازده موتور چرخ‌گوشت باید زیاد باشد و این ویژگی باعث کاهش زمان چرخش گوشت و مصرف دستگاه می شود. هرچه قدرت موتور بیشتر باشد ، گوشت به راحتی چرخ می نماید.

همچنین مهم است که موتور چرخ‌گوشت بتواند اتوماتیک خنک شود، در چرخ‌گوشت امروز حسگرهایی روی دستگاه نصب می شوند که هنگام گرم شدن به طور خودکار چرخ را خاموش می کنند ، توجه داشته باشید که چرخ گوشتی که خریداری می کنید این ویژگی را داشته باشد.
یکی از اصلی ترین قابلیت های چرخ‌گوشت اهرم جهت (تغییر) است که با استفاده از ان شما بتوانید درجه خرد شدن (ریزی و یا درشتی ) آن را انتخاب کنید.
برخی از چرخ‌گوشت ها ابزارهای دیگری نیز دارند که تهیه سوسیس را امکان پذیر می کند و این ابزار زمینه تولید سوسیس و کالباس سالم را فراهم می کند.

چرخ گوشت ترکیبی

چه کنیم عمر چرخ‌گوشت افزایش پیدا کند ؟

  • هنگامی که می خواهید گوشت را چرخ کنید، رگ و چربی های اضافه آن را جدا کنید
  • وقتی  خالی است، آن را روشن ننمایید
  • تیغه ها را تیز نمایید
  • با استفاده از آن سبزی خرد نکنید
  • به مدت طولانی آن را روشن نگذارید
  • بعد از تمام شدن چرخ کردن گوشت ها تمام قطعات را بشویید
  • گوشت ها را به قطعات کوچکی تقسیم کرده و سپس آن را چرخ کنید

برای مشاهده تمامی محصولات از جمله انواع چرخ‌گوشت کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

*

code

فهرست
Cresta Help Chat
Send via WhatsApp