میز کار استیل

میز کار استیل

یکی از پر استفاده ترین و سودمند ترین تجهیزات آشپزخانه میز کار استیل است . به هدف بهبود و سرعت بخشیدن اعمال مهیا سازی غذا این وسیله را برای ریز و خرد کردن موادغذایی نظیر سبزی و گوشت بکار می برند. طبقات متخلخل و وسطی این تجهیز نیز برای دستیابی آسان به مواد اولیه و تجهیزات مهیا سازی کاربرد دارد. بدین جهت هر آشپزخانه چه کوچک یا بزرگ واقع شده در رستوران، فست فود و…. به یک یا چند نوع از این تجهیز نیاز دارد تا کار ها را به سرعت هر چه تمام تر انجام دهند.

از پر استفاده ترین میزکار هایی که در جایگاه های بزرگ و صنعتی برای تمهید مواد غذایی می توان استفاده کرد معمولا این نوع میز کار می باشد چرا که هر بار بعد از پایان کار می توان به راحتی آن را شستشو داد پس ضروری است از مطلوب ترین مواد در تهیه این تجهیز استفاده کرد.

فروشگاه های انلاین با تمهید مطلوب ترین میز ها برای کاربران عزیز توانسته قسمتی از احتیاجات آن ها را برطرف کنند. این فروشگاه ها به تمامی اصول بهداشتی توجه کرده اند و از مطلوب ترین مواد اولیه با کیفیت در ساخت آن استفاده می کنند.

به طور کلی بایستی گفت با ملاحظه به نکات بهداشتی و حفظ ایمنی خود و دیگران بایستی از میز هایی که مورد قبول بهداشت نیستند به هیچ عنوان استفاده نکرد.

کاربرد میز کار استیل

میز کار استیل به علت استفاده های متنوعی که دارد و همچنین به دلیل راحت کردن کار صنف های متنوع به صورت گسترده و بسیطی به کار برده می شود از کاربرد های میز استیل می توان به پخت و مهیا سازی سریع غذا، داروسازی، هتل، فست فود، قنادی، رستوران ها، بیمارستان ها، کمپانی های تولیدی اشاره کرد.

جنس میز کار استیل

بخش فوقانی میز کار استیل معمولا از ورق استیل خش دار استفاده شده است. خش دار بودن این ورق سبب شده است که چنانچه خط و خشی در خلال کار به این میز وارد شود معلوم نباشد و جذابیت فرم ظاهری این میز را ناقص نکند. قطر رویه ۰.۸ میلی متر است که برای این عمل بسیار متناسب و مطلوب است. چنانچه از قطر های ۰.۷ و یا ۰.۶ میلی متر برای رویه این میزها استفاده کنید استقامت آن کاهش می یابد و این رویه معمولا میزان عملکرد خود را از دست می دهد. این رویه های مختص میز به شکل ۳ جداره تولید می شوند. این مسئله سبب صدا گیری ، بالا رفتن استقامت و ماندگاری هر چه بیشتر این محصول می شود.

اگرچه قصد دارید این تجهیزات را در محوطه های آزمایشگاهی بکار ببرید به علت وجود مواد اسیدی مسلما این وسیله صدمه می بیند، به همین دلیل از ورق استیل ۳۱۶ که استقامت بیشتری دارد برای این میز ها استفاده می کنند و همچنین اگر می خواهید از این میز در نواحی شمالی و جنوبی کشور استفاده کنید به علت وجود وضعیت اقلیمی شرجی ، از ورق استیل خشدار نگیر یا ورق ۳۰۴ که زنگ نزن در ساخت این وسیله استفاده می کنند.

باملاحظه به کاربرد میز استیل که دامنه گسترده ای دارد رعایت مسائل بهداشتی و پاکیزه بودن آن از اهمیت بسزایی برخوردار است. در آشپزخانه ها تمامی تجهیزات آشپزخانه صنعتی بایستی از لحاظ بهداشتی مورد قبول متخصصان بهداشت واقع شود. معمولا این میز با هر نوع ورق استیلی که تولید شود به آسانی قابل شستن است و خیلی راحت تمیز می شود و مسئله ای از لحاظ بهداشتی به هیچ عنوان نخواهد داشت.

انواع این میز کار

میز کار استیل دارای انواع متنوعی است که هر کدام خصوصیات و کاربردهای خاص به خود را دارند که عبارتند از:

•دیواری
•مرکزی

این دو نوع میز از لحاظ جنس، نوع، ساختار، طبقات متخلخل و شیوه ساخت بصورت کاملی شبیه به هم هستند تنها در خصوص میز دیواری می توان بیان کرد که از یک سو برای این میز یک زاویه ای حدود ۳ الی ۴ سانتی متری در نظر گرفته اند که از این سمت به دیوار تکیه داده می شود ولی در میز مرکزی معمولا هیچ زاویه ای ندارد.

اقسام مدل های این تجهیز کاربردی

ساخت میز کار استیل معمولا به صورت سفارشی است. بدین جهت مدل های متنوع زیر را می توان برای این میز در نظر گرفت:

•میز کار کشو دار
•میز به همراه طبقات پاتروکی
•میز به همراه طبقات میانی
•میز چرخ دار.

مشخصات فنی این گونه از تجهیزات

در وضعیت استاندارد میز کار استیل دارای ساختاری به صورت قوطی استیل ۴۰×۴۰ است و همانگونه که قبلا ذکر شد سطح رویه آن به شکل ۳ جداره و از جنس ورق استیل خشدار ۰.۸ میلی متر تولید شده است. با ملاحظه به مدل این تجهیز اگرچه شامل طبقات متخلخل یا پاتروکی اس این طبقات هم از قوطی استیل ۲۰×۴۰ تولید شده اند. در صورت لزوم می توان با دارا بودن طبقه پاتروکی یک طبقه دیگر مدنظر قرار داد که از نوع ورق استیل باشد و در میان ساختار میز به شکل یک طبقه وسطی واقع شود.

ابعاد این نوع میز ها

میز کار استیل دارای ابعاد مختلفی است که این ابعاد استاندارد شامل 85*65*100, 85*65*120, 85*65*150, 85*65*190 می باشند. ولی با ملاحظه به نوع کاربری برای سادگی بکارگیری می توان در ابعاد، سایز و شمار طبقات متنوع آن را تهیه کرد.

کاربرد این میز در قنادی

در صنایع شیرینی پزی، میز کار استیل را معمولا برای نهادن مواد لازم و اولیه جهت تهیه کیک، شیرینی، تزیین و برش بکار می برند. قابلیت جاسازی کشو به قصد دستیابی آسانتر به مواد اولیه و لوازم شیرینی پزی می باشد. این میز کاربردی می تواند از رویه و پایه های مستحکم استیل زنگ نزن تولید شود که این قضیه منتهی به شستن راحت آن می شود.

کاربرد این گونه میزها در بیمارستان ها و موسسات دارو سازی

مسلما به مراتب به مراکز درمانی و بهداشتی رجوع کرده اید و ناظر میز کار استیل و بکارگیری آن را از نزدیک بوده اید. از این میز جهت تلفیق دارو ها و قرار دادن تجهیزات پزشکی و تزریقاتی استفاده می کنند. استیل و زنگ نزن بودن این تجهیز با ملاحظه به اهمیت بهداشت برای صنایع دارو سازی و بیمارستان بسیار مطلوب است. شرکت بیمکث استیل با سال ها تجربه در امر تولید و فروش این تجهیزات کاربردی بر آن است تا بهترین مدل های آن را در اندازه و سایز های گوناگون در اختیار شما خریداران عزیز قرار دهد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

*

code

فهرست